Uncategorized

Korsyka – Wyspą Piękna

Maj 23, 2016
soujanya-rosso-823697_1920

Francja przyciąga! Szczególnie że Republika to nie tylko Paryż, Marsylia, Lyon czy całe Lazurowe Wybrzeże. To również inne miejsca, które swą atrakcyjnością nie ustępują wymienionym. Jednym z nich jest Korsyka, o której można żeby napisać wiele, ale najlepiej wyselekcjonować się tam na luksusowe wakacje.

Głównie Korsyka jest wyspą położoną na Morzu Śródziemnym. Znajduje się na zachód od Włoch oraz dodatkowo na południowy wschód od Francji. Co ważniejsze, Korsyka wytwarza odrębny francuski region administracyjny.

Korsyka, zwana również Wyspą Piękna jest miejscem zachwycającym. Miejsce to, otoczone jest piaszczystymi plażami , a oprócz tego malowniczymi przylądkami, które dosłownie najmniej wrażliwym zaprą dech w piersiach. Urodziwe wioski i miasteczka, gęste lasy kasztanowców i słońce. Iście sielski charakter. Prawdziwy charakter wyspy to wiejskie drogi, atrakcyjna roślinność i wiecznie uśmiechnięci Ci. Korsykę odwiedzać można przez całe 356 dni w roku. Latem panują tam iście pustynne upały, wiosną , a ponadto jesienią temperatura nieco spada, zatem i klimat staje się przyjemniejszy. Co warto spostrzec na Korsyce? Jest kilka punktów obowiązkowych!

Północ wyspy to przede wszystkim przylądek Cap Corse. Tam znajdziemy miasto Bastia, a też niewiarygodnie urodziwy port w Erbalunga niedaleko Brando. Do najciekawszych obiektów tej części wyspy należą wybudowane poprzez Genueńczyków wieże.

W niedalekiej odległości znajduje się także port Saint-Florent. Dizajnem przypomina te, które spostrzec można na Lazurowym Wybrzeżu. Uroczą panoramę rozrysowują zacumowane łodzie , a oprócz tego charakterystyczne fasady budynków. Tam również odnaleźć można Katedrę Nebbio, którą wzniesiono w pierwszej połowie XII w.

Z portu w Saint-Florant niedaleko na rajską plażę Saleccia. Sąsiaduje ona z pustynnym regionem Les Agriates. Wody, wbijające się z impetem w linie brzegową są omal krystalicznie czyste.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Calvi. Przepiękne miasto, w którym czuć ducha Starożytnego Rzymu. Wzniesiona przez Starożytnych potężna cytadela wznosi się na wzgórzu. Według lokalnych twierdzeń, to w tym momencie tutaj na świat przyszedł Krzysztof Kolumb.

Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest Rezerwat Naturalny Scandola. Zarówno część lądową, jak również morską rezerwatu zwiedza się z pokładu statku wycieczkowego. Tutaj każdego urzekną granitowe i bazaltowe dolinki skąpane w fantastycznie turkusowej wodzie.

Południe Korsyki jest równie atrakcyjne. Na wyjątkową uwagę zasługuje Bonifacio. Jest to miasto, które częściowo zbudowano na klifie wapiennym. Malowniczy spacer pomiędzy uliczek i parków jest obowiązkiem. Dalszym miejscem wartym wątpliwości jest cmentarz morski oraz Schody Króla Aragonii na południowo-zachodnim krańcu Cytadeli.

Mieszkańcy Korsyki w dużej części żyją z turystyki. Dlatego luksusowe hotele, piękne plaże i czysta woda były dobrze wykorzystane poprzez lokalnych mieszkańców. Korsykę po prostu powinno się ujrzeć!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply